Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Otázky a odpovede

Často kladené otázky a odpovede o oceľových plotových paneloch

Áno!
Lamely sú vyvalcované z pozinkovaného plechu s hrúbkou 0,5 mm, s organickým farebným povlakom (kakolpast) alebo so vzorom imitácie dreva na obidvoch stranách.

Dĺžka dielcov:  Minimálna dostupná dĺžka je 60 cm a maximálna 300 cm. Dlhšie diely sa neoplatí vyrábať ani z hľadiska prepravy, ani z hľadiska montáže.
(Pri objednávaní uveďte dĺžku dielcov s centimetrovou presnosťou.)
Šírka plotoviek: 115 mm (11,5 cm).
Ďalšie informácie o rozmeroch plotových dielcov nájdete na tejto stránke.

Osobne vám radi pomôžeme na našej prevádzke v Haniske počas otváracích hodín ( adresu nájdete v časti Kontakt).

Počas pracovnej doby osobne na našej prevádzke, telefonicky na čísle 0948 405 444 alebo e-mailom na adrese plotovky@zanzi.sk.
Náš internetový obchod je vám k dispozícii nepretržite.

Dovoľujeme si vás upozorniť, že výrobok je vyrobený na mieru, a preto môžeme začať s výrobou objednaných plotových dielcov až po zaplatení zálohy, zatiaľ čo v prípade nákupu online môžeme začať s výrobou až po platbe vopred.

Vzhľadom na to, že plotové panely sa vyrábajú v presnej dĺžke a farbe podľa požiadaviek zákazníka, nemáme tento výrobok na sklade.

Prevzatie oceľových plotových dielcov v našich priestoroch je možné len v prípade vopred zadaných objednávok a zaplatenia zálohy.

Áno, na požiadanie vám tovar doručíme až domov v rámci Slovenska. V dohodnutom termíne to zabezpečíme naším vlastným vozidlom. Cena dopravy je 39 EUR pre celé Slovensko.

Od prijatia zálohy do prijatia objednaných plotových dielcov uplynie v priemere 1 až 3 týždne. Tento čas zahŕňa čas na výrobu, organizáciu rozvozu a doručenie domov.
Ak si želáte vyzdvihnúť svoju objednávku osobne priamo v našej prevádzke, budete o tom informovaní hneď, ako bude pripravená na vyzdvihnutie.

Plot, cez ktorý je možné vidieť: najbežnejší spôsob inštalácie. Zvyčajne sa inštaluje s rozstupom 2-3 cm medzi plotovými panelmi, výsledkom je klasický, efektný plot.
Plot, cez ktorý nie je možné vidieť: Ak sa chcete vo svojej záhrade radšej skryť pred zvedavými pohľadmi, možno vytvoriť aj nepriehľadné oplotenie. V tomto prípade nie je medzi dvoma lamelami medzera, ale sú namontované tesne vedľa seba.
Horizontálna inštalácia: Plotové dielce je samozrejme možné inštalovať aj horizontálne. Aj tu platí maximálna dĺžka 250-300 cm, preto ak je vzdialenosť medzi dvoma stĺpikmi väčšia, budete musieť použiť niekoľko kratších prvkov.

Plotové prvky, ktoré sú v našej ponuke, si nevyžadujú žiadnu špeciálnu nosnú konštrukciu ani upevňovaciu lištu.
Stačí ich priskrutkovať priamo k nosnému profilu oplotenia pomocou samorezných skrutiek, odporúčame 4 skrutky pre kratšie lamely (ax. do 1,5-2,0 m) a 6 skrutiek pre lamely dlhšie ako 1,5-2,0 m

Z týchto prvkov sa dajú vyrobiť nielen ploty, ale  napr. aj tieniace prvky, pergoly alebo prístrešky pre autá.
Môžu sa použiť aj ako deliace steny v pivničných priestoroch v bytových domoch alebo ako deliace steny v hospodárskych budovách, prípadne pri výstavbe skladov na skladovanie rastlinných produktov, kde je podmienkou nevyhnutné vetranie.
Samozrejme, pri ich konštrukcii sa musí vždy zohľadniť nosnosť prvkov a zvoliť vhodná hustota podpier a nosných prvkov.

Krátka odpoveď znie: nikdy!

Oceľové plotové dielce vychádzajú z výrobnej linky s povrchovou úpravou, ktorá udrží pôvodnú farbu plotu až 10-15 rokov. Jediné, čo musíte urobiť, je relaxovať a užívať si slnečné lúče (namiesto natierania plota).

Pri konštrukcii plotových dielcov dbáme najmä na to, aby bol plot plne odolný voči dažďu, búrkam a slnečnému žiareniu (UV). Na vás je už len správna inštalácia "lamiel".

Nenašli ste odpoveď na svoje otázky? Chcete sa dozvedieť viac o našich produktoch?
Kontaktujte nás v pracovných dňoch od 7:30 do 16:00 na čísle 0948 405 444

Phone icon
0948 405 444
Volajte ( po-pi 7:30-15:30)